
З ініціативи міського голови Олександра Наконечного 28 квітня в приміщенні міської ради відбулася зустріч з народним депутатом України Андрієм Рекою. В зібранні взяли участь: міський голова Олександр Наконечний, заступник голови районної ради Володимир Кравцов, Попівський, Білухівський, Варварівський, Верхньоланнівський, Нижньоланнівський, Федорівський, Лип’янський сільські голови, спеціаліст з юридичних питань Ланнівської сільської ради, співзасновник ТОВ «АПК «Докучаєвські чорноземи» Юрій Кобченко, спеціалісти апарату міської ради та ЗМІ.
Основною темою зустрічі стало обговорення процесу децентралізації влади, зокрема Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".
За словами Андрія Реки, після об’єднання громада матиме все, що потрібно. Району підпорядковуватимуться тільки бюджетні заклади. Найважливіше, що вся земля на території, яку охопить об’єднання – належатиме громаді. Люди самі розпоряджатимуться ресурсами і зможуть на себе заробляти. Крім того, об'єднані громади отримають ряд повноважень.
Але, як зауважив міський голова Олександр Наконечний, повноважень, а разом з ними і проблем добавиться, та чи буде фінансова підтримка від держави? І тут же навів приклад, як держава перекинула на місцеві ради обов’язки відшкодування перевезення пільговиків.
Присутні на зустрічі піднімали чимало болючих питань, зокрема, щодо функцій префектів, повноважень старости, надання адміністративних послуг в старостаті тощо.
Було висловлено також чимало зауважень, у тому числі й щодо процедурних питань.
Тож, підсумовуючи дискусію, Андрій Река наголосив на тому, що усе нове завжди викликає труднощі та висловив упевненість в успіху розпочатої реформи.


|