Вторник, 30.04.2024, 23:34
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Дошка оголошеньРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68
Статистика
Головна » Дошка оголошень » загальні оголошення

Управління соціального захисту населення інформує
Інформація | 04.01.2017, 09:56

       З 1

 З 1 січня 2017 року змінено підхід до визначення розміру допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу.

     Відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу" особі, яка проживає разом з інвалідом I чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, передбачено виплату допомоги на догляд за ним.            Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 року внесено зміни, зокрема, до статті 5 вищевказаного Закону       Прийнятим законодавчим актом, змінено підхід до визначення розміру допомоги на догляд особі, що проживає з інвалідом I чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.

     Згідно внесених змін з 1 січня 2017 року допомога на догляд розраховується, як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.

   Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" передбачено у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня 2017 року - 1 544 грн., з 1 травня -1 624 грн., з 1 грудня - 1 700 грн. Тобто максимальний розмір допомоги на догляд за інвалідом I чи ІІ групи внаслідок психічного розладу з 1 січня 2017 року становитиме 1544 грн. на місяць.

     Органами соціального захисту населення проведено автоматичний перерахунок розміру допомоги на догляд з 1 січня 2017 року по діючим особовим справам

 

     Державна допомога сім'ям, в яких виховуються діти-інваліди Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинствам та дітям-інвалідам" передбачено надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам віком до 18 років.

      Крім того, одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною- інвалідом призначається надбавка на догляд за дитиною-інвалідом.    Також надбавка на догляд за дитиною-інвалідом надається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; у відпустці у зв`язку з вагітністю та пологами; у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. При цьому одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

     З метою посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми- інвалідами, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами та інвалідами I групи» встановлено з 1 січня 2017 року призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику незалежно від факту роботи, навчання, служби.

     Органами соціального захисту населення проведено автоматичне призначення з 1 січня 2017 року надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А по діючим особовим справам, без додаткового звернення до управлінь соціального захисту населення. Тобто усі сім'ї, в яких виховуються діти-інваліди підгрупи А, вже в січні 2017 року отримають державну соціальну допомогу з надбавкою на догляд (на дітей-інвалідів підгрупи А віком до 6 років у розмірі 2227,90 грн. на місяць; на дітей-інвалідів підгрупи А віком від 6 до 18 років – 2561,90 грн. на місяць).

 

       Виплата допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам з 01.01.2017 року Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" передбачено виплату допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.

       Постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2005 № 261 затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд. Пунктом 36 вказаного Порядку, визначено, що у разі застосування до одержувача соціальної допомоги такого виду покарання, як позбавлення волі, виплата допомоги припиняється з дня набрання сили обвинувальним вироком суду і поновлюється з дня закінчення строку ув'язнення.

      Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 року № 1182 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 № 261 і від 17.09.2004 року № 454" внесені зміни, зокрема, до пункту 36 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд. Згідно внесених змін, з 01.01.2017 року засуджені мають право на призначення соціальної допомоги, яка за наявності відповідного права призначається органами соціального захисту населення за місцем відбування особою покарання. Особа, яка під час відбування покарання набула права на соціальну допомогу, подає до адміністрації установи виконання покарань клопотання щодо забезпечення необхідних умов для призначення їй соціальної допомоги за місцезнаходженням такої установи. Адміністрація установи виконання покарань не більш як протягом 30 днів з дати реєстрації клопотання особи, яка набула права на призначення соціальної допомоги під час відбування покарання та всебічно сприяє належному оформленню і поданню нею відповідних документів або забезпечує умови для оформлення і подання необхідних документів через її представника за довіреністю.

    Особи, яким до відбування покарання була призначена соціальна допомога, продовжують її отримувати на загальних підставах. Особам, які перебувають на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), виплачується 20 відсотків призначеного розміру соціальної допомоги.

 

 

 

 

Додав: Kmr | Контактна особа: - E
Переглядів: 418 | Розміщено до: 04.02.2017 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Наш канал Youtube
Онлайнтрансляції
"Теплі" кредити
Відкрите місто
Валюта
Copyright MyCorp © 2024